Beklentilerinizin ötesinde bir kasko olan Unikasko aylık ödeme sayesinde fark yaratıyor. 9 liralık aylık taksitler sayesinde kart limiti dolmuyor!

9 liraya ne alınabilir? Bir günlük standart mutfak masrafınızın bile altında olan 9 TL ile neler yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Taksilerin en kısa mesafe yolculuk ücreti 8.75 TL olarak belirleniyor. 9 lira ile kısa mesafeli, indi – bindi diye adlandırılan bir taksi turu yapılabiliyor. Üsküdar’dan Kuzguncuk’a, Beşiktaş’tan Kabataş’a, Karaköy’den Eminönü’ne kadar yol alabileceğiniz bu para ile güne hoş bir anekdot bırakılabiliyor. Daha uzun yolculuk yapmak isterseniz 9 liradan fazlasını gözden çıkarmanız gerekiyor. 9 liraya kışlık alabileceğinz hiçbir şey bizim aklımıza gelmiyor, eldivenler bile 10 liradan başladığı için kışın yazlıkları üst üste giymenizi öneriyoruz. Zira yazlık tişörtler 9 liradan başlayan fiyatlarla piyasada bulunabiliyor. Hem kadın hem de erkekler için çeşitlerin yer aldığı tişörtler için sportif kombinler yapılabiliyor. Arkadaşınızın doğum günü var ve cebinizde yalnızca 9 TL mi mevcut? Ona bir adet anahtarlık hediye edebilirsiniz, çam sakızı çoban armağanı sözünü hatırlatan anahtarlık yerine ucuz kitaplar, not defterleri, bir çift çorap da alabilirsiniz. Mühim olan niyet!

9 liraya yapılabilecek şeyler arasında elbette yemek de yer alıyor. Örneğin boğazda martılarla beraber simit yiyebilir, vapurda simidinizi onlarla paylaşabilirsiniz. Bir yakadan diğerine geçmenin 2.5 TL’den başladığını düşünürsek, gidiş dönüş ve simit ücreti ile 9 liraya vapur keyfi yapabilirsiniz. Çok açsanız, martıları beslemeyi erteleyebilirseniz seyyar balık ekmekçilerde karnınızı doyurabilirsiniz. Ancak içecek çayı garanti edemiyoruz, zira 9 lira ile tam tekmil bir yemek pek de mümkün olmuyor. Kişisel bakım ihtiyaçlarında ise 9 lira adeta yok hükmünde görülebiliyor. Kadınlar için saç kesimi, manikür gibi herhangi bir işlem en az 20 liradan başlarken, kadınlar ancak bu fiyata oje satın alabiliyor. Erkekler ise başlattıkları sakal tıraşını yalnız bıyık kesimi ile sonlandırmak zorunda kalabiliyor. 9 liraya kişisel bakım maalesef yarım kalıyor, mümkün olmuyor. Yeni bir ayakkabının ancak bağcığını satın alabilecek olan 9 lira, ev eşyaları söz konusunu olduğunda ise ancak bir duvar posterinin veya çay tabağının fiyatı olabiliyor. Bu bütçeyle bardakların bir sonraki ay alınması gerekiyor. Alışveriş listesine 1 kilo domates, 1 kilo biber eklendiğinde 9 lira o gün cepten çıkıyor.

Unikasko 9 liralık alışveriş listenize kaskoyu da ekliyor. Kulağa inanılmaz gelse de aylık abonelik sistemini kasko üyeliği için geçerli kılan sistem, kredi kartı limitine dost özelliği ile dikkat çekiyor. Kredi kartı limiti bloke olmuyor, kullanıcı rahat rahat harcamasını yapıyor, aylık bütçe tutuyor. Her ay otomatik yenilenen abonelik sayesinde her yıl onlarca kaskodan hangisini seçeyim derdine son veriyor. Kullanıcı durdurana kadar otomatik yenilenen üyelik durdur başlat özelliği ile kullanıcı bütçesine uyum sağlıyor. Kullanılmadığında daha az ödenen kasko bedeli sayesinde tatile giderken kasko durdurulabiliyor, dönüşte yeniden açılabiliyor. Sık seyahat edenler, süre zarfında “Şimdi neden kasko ödüyorum ki?” diye soran kullanıcılar için ideal olan Unico, değişen dünyada eski sigorta alışkanlıklarının yeri olmadığını vurguluyor. Siz de vakit kaybetmeden hemen Unikasko‘ya geçebilir, sigortanızı kendiniz yönetebilirsiniz.