Araç sahibi olmanın olmazsa olmazlarından biri de kasko yaptırmak. Mor led ve disko topundan bile gerekli olan kasko, aracınızı istemediğiniz ve kontrolünüz dışında gelişen pek çok talihsiz olay sonrasında kanatları arasına alan adeta bir melek… Ancak her kasko aynı değil. Gerek kasko bedeli gerekse kasko teklifi anlayışı bakımından sektördeki firmalar değişkenlikte sınır tanımıyorlar. Ancak, bugünlük klişeleşmiş kasko anlayışını terk ederek çok daha başka bir sigorta anlayışına odaklanalım. Yoga matımızı serelim, tütsümüzü yakalım. Şimdi tekrar edin: UniKasko… UniKasko… Peki nedir bu köye gelen yabancı? Kaskodan farkı nedir? Beş maddede bunu özetleyebileceğimize eminiz.

1- İlişkimize Ara Verebilir Miyiz, Sevgili Kasko?

UniKasko’da sunulan avantajların belki de en güzeli, kaskonuzu istediğiniz anda durdurup aracınızı kullanmaya karar verdiğinizde tekrar aktif edebilmeniz. Yurt dışında olmanız gerekiyor ve aracınızla Atlas Okyanusu’nu geçme fikrini gerçekçi bulmuyorsanız (gerçekçi bulmamanız şiddetle tavsiye edilir) niçin aracınız için kasko ödemeye devam edesiniz? Aracınızın arka camında Comic Sans ile “O şimdi asker…” yazıyorken hala kasko derdinizin olmasını niçin isteyesiniz? UniKasko da istemez. Konforunuz için tasarlanmış bu yenilikçi kasko sistemi sayesinde aracınızı yerinden kıpırdatmayacaksanız, kaskonuz ile ilişkinize dilediğiniz gibi ara verebilir, kendinizi hazır hissettiğinizde tekrar başlayabilirsiniz.

2- Aylık Ödemek Gibisi Var Mı?

UniKasko’da kasko bedeliniz hesaplanır ancak siz kaskonuza elektrik hizmeti gibi aylık abone olursunuz. Her yenileme döneminde kart limitinizin dolmasını dehşet içinde izlemek zorunda kalmaz, aylık abonelik bedeliniz olan priminizi öder ve rahatınıza bakarsınız. Doğal olarak da kullandığınız kadarını öder, istediğiniz anda iptal edebilirsiniz. İptal ettiğinizde de yıllık ücretinizden iade bedeli düşülmesine gerek kalmayacağı gibi, Kullanmadığınız hizmetler için kesintilere de uğramazsınız. UniKasko kendini değil, sizi düşünür.

3- Hali hazırda Geniş Bir Kasko Deneyimi

UniKasko geniş kapsamlı bir kasko ürününde olması gereken her şeyi bünyesinde barındırıyor. Çok kısıtlı standart hizmetlerin ardından genişletilmiş ek paketlere ve bunların da üzerine çok detaylı paketlere parça parça sahip olup, kasko bedeli size yükseklerden bakarken makus talihinize bakarak iç geçirmek sizi pek tanımlamıyorsa, UniKasko’ya bir şans verebilirsiniz. Üstelik, insanoğluna hiçbir şeyin yeterli gelemeyeceğinin farkında olan bir kasko anlayışından söz etmek mümkün. Üç dilek hakkı veren lamba cinleri gerçek olmasa da, Unico Sigorta’nın cin gibi temsilcileri sizlere ilginizi çekebilecek opsiyonel ek teminatlar konusunda yardımcı olmaya hazırlar.

4- Az Önce Diğer Beyefendiye de Anlattığım Gibi…

UniKasko’da az önceki beyefendiye anlatma devri bitiyor. Artık size özel hasar temsilciniz var. Hasar dosyanız size özel bir temsilci tarafından izlenir, sizinle tüm kasko deneyiminiz boyunca aynı kişi ilgilenir. Elbette kimsenin kaza yapması hoş bir olay değil, ancak kazalar da araba sevdasına ne yazık ki dahil ve bu sarsıcı olay vuku bulduğunda bir temsilciden diğerine tüm dosyanızı taşıma derdi ile uğraşmak kesinlikle hoşunuza gitmez diye düşünüyoruz. UniKasko hasar takip süreçlerinizde sizi bu dertten kurtarıyor.

5- Sebeplerin En Güzeli: Fiyat/Performans

Diğer pek çok kasko paketinde en yüksek limitler olarak camekanlarda saklanan ve sadece birkaç özel müşteriye tadımlık ikram edilen teminat limitleri, UniKasko’da ana menünün ayrılmaz bir parçası. Kasko sistemine getirdiği radikal yenilikler sayesinde size en yüksek teminat limitlerini en iyi fiyatlarla sunmakta zorluk çekmiyor.

Üstelik, UniKasko’lular ilk üç ay boyunca aylık sadece 9 TL ödeyerek bu deneyimin tadını çıkarabilir, sonraki aylarda da eksiksiz -ve hatta fazlasına sahip- kaskolarını en iyi fiyatlarla kullanmaya devam edebilirler.

Unico Sigorta’nın ayrıcalıklı ürünü UniKasko hakkında bilgi almak için www.unicosigorta.com.tr/unikasko adresini ziyaret edebilirsiniz.