Unico Sigorta, dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric’in 2024 Best Employers Programı kapsamında yapılan araştırmalarda “Türkiye’nin En İyi İş Yerleri’nden biri oldu.

Tüm faaliyetlerinde odağına en büyük değeri ve kaynağı olarak gördüğü “insanı” alan Unico Sigorta, çalışanlarının bağlılığını ölçümlemeye ve çalışan deneyimini anlamaya değer veriyor. Unico Sigorta bu kapsamda, 50 yılı aşkın süredir global olarak çalışan bağlılığı ve deneyimi araştırmalarına dayanan  “Kincentric Best Employers – En İyi İşyerleri” programına katıldı.

2024 yılında, Unico Sigorta çalışanlarının yüzde 99’luk katılım oranı ile tamamlanan anket sonucunda, Unico Sigortanın çalışan bağlılığı skoru %75 olarak ölçülerek, “Türkiye’nin En İyi İşyerleri” arasında yerini aldı.

Her yıl, katılımcı şirketlerin anket sonuçlarına göre belirlenen En İyi İş Yerleri; çalışan bağlılığı skorunun yanında “bağlı kılan liderlik”, “yetenek odağı” ve “çeviklik” endekslerine göre de değerlendiriyor. 

Dünyanın “En İyi İş Yerleri”ni belirlemek ve ödüllendirmek adına yapılan bu değerlendirmede, Unico Sigorta’nın bu üç alanda da üst çeyrekte olduğu belirlendi. Unico Sigorta böylece “Türkiye’nin En İyi İş Yerleri” arasında yerini aldı.

Çalışanların bağlılığının şirketin başarısının anahtarı olduğunun altını çizen Unico Sigorta İnsan Kaynakları Direktörü Büşra Özkan şöyle konuştu: “Üç yıl önce Genel Müdürümüz Sn. Ender Güzeler’in liderliğinde başlattığımız ‘Değişim, Dönüşüm ve Gelişim’ sürecinde, önceliğimiz ve odağımız hep insan oldu. Şirketimizin finansal performansına en yüksek oranda katkısı olan çalışanlarımızın bağlılığını ve nasıl bir çalışma deneyim yaşadıklarını ve ne hissettiklerini anlamak, bu deneyimde iyileştirilecek alanları tespit etmek,  yöneticilerimize etki alanlarındaki çalışanların nasıl bir deneyim yaşadıkları konusunda geri bildirim sağlamak amacıyla iş ortağımız Kincentric ile gerçekleştirdiğimiz Çalışan Bağlılığı ve Deneyimi Anketi’nde elde ettiğimiz sonuçlar, sadece bir iş yeri olarak değil, bir aile olarak da bu dönüşümü başardığımızı gösteriyor. Şirketimizin sigortası olarak gördüğümüz çalışanlarımızın bağlılığı ve deneyimine verdiğimiz önceliğin bu şekilde karşılık bulması ve ödüle layık görülmesi bundan sonraki süreçte benimseyeceğimiz “Sürekli Gelişim” yolculuğumuzda ilham kaynağımız olacak.”