Unico Sigorta’nın Azimut Portföy Yönetimi iş ortaklığı TL ibareli Serbest(TL) Özel Fon kuruluşuna ilişkin başvuru Mayıs ayında SPK onayıyla sonuçlandı. Bu girişimle yatırım imkanlarını ve portföy yapısını derinleştirme ve çeşitlendirme olanağına sahip olan Unico Sigorta, sektörde özel yatırım fonuna sahip sayılı şirketten biri olarak öncü konumunu güçlendirdi.

USS kodu ile işlem görmeye başlayan fon, kısa bir süre sonra 1 Milyar TL fon büyüklüğünü geçti. Profesyonel bir yaklaşımla yönetilerek piyasa ortalamasından pozitif yönde ayrışmış getiri sağlamayı amaçlayan şirket, güçlü mali yapısıyla birlikte fon büyüklüğünde artış trendinin devam etmesini hedefliyor.

Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Temel faaliyet alanımız olan sigortacılığın yanı sıra yatırımlar konusunda da yeniliklere ve değişen beklentilere uyum sağlayarak yatırım stratejilerimizi hayata geçiriyoruz.
Bu yıl Haziran ayının başında çıkardığımız özel yatırım fonumuz ile şirketimizin büyüme stratejisi ve rekabet avantajı elde etme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım attık. 1,1 Milyar TL değerinde fon büyüklüğü ve %0,16 pazar payı düşünüldüğünde, hızlı bir başarı elde ettik. Bu başarının, şirketimizin finansal gücünü ve büyüme potansiyelini daha da yukarıya taşıyacağına inanıyoruz.
Özel yatırım fonu, şirketimize yeni gelir kaynakları sağlayarak finansal sağlamlığımızı güçlendirecek. Bu da, müşterilerimize daha rekabetçi primler ve daha iyi hizmetler sunmamızı sağlarken şirketimizin risklerini çeşitlendirerek daha iyi bir risk yönetimi de sağlayacak.” dedi.

Şirketin yatırımları ve fon büyüklüğünü https://www.tefas.gov.tr/ üzerinden gerçek zamanlı olarak görüntüleyerek takip edebilirsiniz.