Yurt dışına çıkmak için her şeyi planlasanız da gittiğiniz yerde beklenmedik talihsizlikler ile karşılaşabilirsiniz. Ancak yurt dışında karşılaşabileceğiniz bu kötü sürprizlerin düşündüğünüzden çok daha basit bir çözümleri vardır. İşte yurt dışı seyahatinizde başınıza gelebilecek olaylar ve seyahat sigortası ile gelen çözümleri…

Bavul Hasarı ve Bagaj Kaybı

Havaalanındayken bavulunuz kaybolabilir ya da hasar görebilir. Uçuşunuzu gerçekleştirdikten sonra bagaj alanında beklemeye başladığınızda bavulunuzun orada olmadığını fark ettiğinizde panik olabilirsiniz. Ya da bavulunuz elinize ulaştığında hasar aldığını görebilirsiniz. Artık bu durumlar için endişe etmenize gerek yok. Çünkü daha önceden yaptırdığınız seyahat sigortası ile bavulunuz her zaman güvence altındadır.

Önemli eşyalarınızın bulunduğu bavulunuz kaybolduğunda ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Maddi veya manevi değeri bulunan bir eşyanız bavulunuz ile birlikte kaybolabilir. Kaybolmasını hiç istemediğiniz bu eşyaları bulmak için vakit harcamanız gerekebilir. Ancak sigorta yaptırdıysanız bavulunuzu bulmak için ekstra bir ücret ödemenize ve boş yere zamanınızı harcamanıza gerek kalmaz. Sigorta aracılığı ile kayıp bavulunuzun yeri araştırılır ve size ulaştırılma işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede bavulun ulaştırılma masrafını bile ödemenize gerek kalmaz.

Yurt Dışında Yaşanabilecek Sağlık Sorunları

Herhangi bir tıbbi nedenle yurt dışında tedavi olmanız gerekebilir. Ancak yurt dışında kendi sağlık sigortanız geçerli değildir. Başınıza gelebilecek bir hastalık durumunda yurt dışı hastaneleri sizden yüksek miktarlar talep edebilir. Fakat seyahat sağlık sigortası yaptırdıysanız yurt dışında tedavi ve hastaneye nakil masraflarından korkmanıza gerek kalmaz. Sigortanız sizi güvenli bir şekilde hastaneye nakil eder. Eğer nakil olduğunuz hastane sizin için gerekli donanıma ve ekibe sahip değilse başka bir sağlık kuruluşuna para ödemeden aktarılırsınız. Doktorların sizin için reçeteye yazdığı ilaçların masrafı da sigortanız aracılığıyla ödenir. Sigorta fiyatları, yurt dışında hastaneye ödemeniz gerekecek miktardan çok daha azdır ve sizin her durumda kazanmanızı sağlar.

Hastanede yatarken yalnız kalmayı istemezsiniz, fakat talihsiz bir hastalık ile karşılaştığınızda hastaneye yatışınız gerekebilir. Ancak bundan daha önemlisi orada yalnız kalmak sizi ruhsal açıdan olumsuz olarak etkileyebilir. Kişisel ihtiyaçlarınızı karşılaması için bir refakatçiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Refakatçi olacak bir yakınınızın uçak bileti alarak yanınıza gelmesi çok fazla harcama gerektirir. Ancak sigortalıysanız refakatçi nakli ve refakatçinin konaklama giderleri sigorta tarafından karşılanır ve ekstra masraf yapmaya gerek kalmaz.

Tedavi Sonrası Bilet Temini

Tedavi süreci bittikten sonra seyahate devam edemeyecek durumdaysanız ülkenize geri dönmeniz gerekebilir. Bunun için tekrar bilet tarihinizi değiştirmeniz ve değiştirdiğiniz bilet tarihi için ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ama seyahat sigortası yaptırdıysanız bütün bu masraflar gözünüzü korkutmaz. Çünkü sigortanız sizin ikametgah adresinize geri dönmenizi garanti altına alır. Doktorun belirlediği en uygun nakil aracı ile kendi evinize ücret ödemeden geri dönersiniz.

Beklenmedik olaylar her zaman yaşanabilir. Talihsiz bir hastalık veya yaralanma sonucu vefat etmeniz durumunda cenaze nakil işlemleri yapılması gerekebilir. Vefat durumunda cenaze taşıma masrafı, özellikle birbirinden çok uzakta olan ülkeler için gerçekten çok fazla olabilir. Yolculuğunuzdan önce yaptıracağınız bir sağlık sigortası sayesinde ülkenize geri dönüş işlemleriniz güvence altındadır. Çünkü sigorta sizin geri dönüşünüzü garanti altına alır.

Unico Sigorta tarafından sunulan sigorta teklifi, yurt dışında sizi talihsiz olaylara karşı korur ve güvence altına alır. Yaptırdığınız uygun fiyatlı bir seyahat sigortası sizi her tür beklenmeyen olaya karşı güvence altın alır. Unico Sigorta’nın sunduğu avantajlı seyahat sigortasını görmek için https://www.unicosigorta.com.tr/seyahat-sigortasi adresini ziyaret edebilir veya Unico Sigorta acentelerinden bilgi alabilir ve yurt dışında da sigortalı olabilirsiniz.