Unico Sigorta, UniKasko müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunmaya devam ediyor. Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler, bireysel ve hafif ticari nitelikteki araçlar için yapılan UniKasko poliçelerinde, mevsimsel lastik değişimi ve lastik saklama hizmetini ücretsiz sunduklarını açıkladı.

Sigorta sektörünün köklü şirketlerinden Unico Sigorta, sadece gerçek kişilere ait otomobil ve kamyonet kullanım tarzlarındaki UniKasko müşterileri için, poliçe kapsamına aldığı yeni hizmetini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre; sigortalı araca ait dört adet lastiğin 12 ay boyunca saklanması, yılda 2 defa mevsimsel lastik değişiminin yapılması ve balans hizmetleri UniKasko poliçeleri kapsamında ücretsiz sunulacak. 

 “Hasarı önleyici hizmetler sunuyoruz”

Unico Sigorta Genel Müdürü Ender Güzeler; “Biz şirket olarak, sigortalılarımıza, hasar meydana geldikten sonrası için güvence sunmanın yanı sıra, hasarın oluşmasını önleyici hizmetler de sunmayı görev biliyoruz. Mevsimsel lastik değişimi hem sürüş güvenliği hem de yakıt tüketimi açısından oldukça önemli. Lastiğin sağlıklı bir şekilde saklanması için yer bulunması ve değişim maliyeti; araç sahiplerini lastik değişimi fikrinden uzaklaştırabiliyor. Bu pürüzleri ortadan kaldırabilmek için UniKasko ürünümüze; lastik değişimi, lastik saklama ve balans hizmetlerini ücretsiz olarak dahil ettik. Böylece hem müşterimizi kullanılmayan lastiklere yer bulma derdinden kurtarıyoruz, hem de aracın direksiyon, süspansiyon aksamlarının yıpranmasını ve lastiklerin düzensiz aşınmasını engelleyen balans hizmeti yılda 2 kez yapılmış oluyor. UniKasko ürünümüz ve hizmet noktalarımızla ilgili bilgi almak isteyen araç sahipleri acentelerimiz aracılığıyla bu ayrıcalıklı hizmete ulaşabilirler.” dedi.

“Kasko olmazsa olmaz bir ürün”

Kaskonun önemini vurgulayan Güzeler; “Kasko artık olmazsa olmaz. Aralık 2022 verilerine göre 26.4 milyon motorlu kara taşıtı var. Bunların yüzde 70’i otomobil ve kamyonet kullanım tarzında ve son 3 yıla göre yüzde 24,3 artış olduğunu görüyoruz. Araçlar tehlikeye ve hasara son derece açık durumdalar. Kasko sayesinde araç sahipleri hasar sonrasında fahiş fiyatlar ödemekten kurtuluyor. Bununla birlikte, biz de şirket olarak sigortalımıza hasar önleyici hizmetler sunmaya özen gösteriyoruz.” dedi.

*Lastik hizmetinden faydalanmak isteyen müşterilerimizin öncelikle 0850 432 91 66 nolu çağrı merkezi üzerinden işlemlerini başlatması gerekmektedir. 

**Lastik hizmeti En Yakın Lastik Servisi – Unico Sigorta adresinde ilan edilen servislerde verilecektir. İlan edilen servisler arasından sigortalı istediği servisi seçebilecek olup, değişim ve saklama işlemi için lastiklerin servis noktasına transfer sorumluluğu sigortalıya aittir. Değişim ve saklama hizmeti sadece seçilen bu adreste verilebilecektir.

***Değişimi yapılacak lastiklerin tamamının yasal raf ömürlerinin bitirmemiş olma şartı aranır. Raf ömrü bitmiş lastikler için sadece değişim hizmeti verilebilecektir.

****Sigortalı lastik değişimi ve lastik saklama hizmetlerinden birlikte faydalanabileceği gibi sadece lastik değişimi (Lastik değişim işçiliğini alıp, lastiklerini kendi saklaması ve bir sonraki lastik değişimi yaptırması durumu) veya sadece saklama hizmetlerinden (Değiştirilmiş lastiğini saklamak için getirip, bir sonraki değişimi yaptırması durumu) yararlanabilir.