Keşke her şey babanın arabasını alıp, arkadaşlarınla birlikte müzik dinleyerek boş sokaklarda birkaç tur attığınız günlerdeki gibi kalsaydı. Tek problemin, balkonda seni bekleyen babanı yatıştırmak olsaydı. Maalesef zaman hızla geçiyor, roller değişiyor ve insan kendini arabalarını kaçıran çocuklarını balkonda beklerken buluyor. Bu değişim sana çok mu hızlı geldi? Hadi öyleyse yavaştan başlayalım ve önce ilk arabanı aldığın o mutlu ana gidelim.

İlk arabanı aldın, peki omuzlarındaki bu tuhaf his de neyin nesi?

İlk arabanı aldın. Heyecanla direksiyon başına oturdun. Fakat o da nesi? Yola koyulacağın an daha önce hiç hissetmediğin bir şey omuzlarında beliriveriyor. Direksiyon başındayken tetikte ve dikkatli olmak tabii ki çok önemli. Ama bu his onlara hiç de benzemiyor. Aslında o hissi çok iyi tanıyorsun: O, kendimizi psikolojik olarak hazırlamadığımız durumlarda bizi ele geçiriveren kaygıdan başkası değil!

Ben iyiyim de çevreye güvenmiyorum, acaba kaza yapar mıyım? Gece yarısı dağ başında kalır mıyım? Kar yağıyor, kayar mıyım? Lastiğim patlar, geç kalır mıyım? Camımı kırarlarsa yaptıramaz, soğuk alır mıyım? Arabamı çalmasınlar diye pencere önünde yatar mıyım? Kaygının temelinde işte bu sorular, bu kaygı verici sorular için de çok basit bir cevap var: Kasko yaptırmak!

Kasko fiyatları belimi büker mi?

Kasko bedeli çoğu kullanıcıyı korkutan bir nokta olsa da aracına kasko yaptırmak seni, aracını ve bütçeni yormaz, aksine düşündüğünden çok daha fazla korur. Çünkü sen ne kadar dikkatli ve iyi bir sürücü olursan ol, özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsan, hızın, telaşın ve karmaşanın göbeğinde araç kullanmak zorunda kalırsın. Bu ortamda başka bir sürücünün minicik bir dikkatsizliği domino etkisi yaratarak sana zarar verebilir. “Kusurlu ben değilim” diye düşünsen de aracının tamiri ve tamir için ayırdığın bütçenin sana dönüşü çok uzun süre alabilir. Kusurun sende olduğu durumlarda ise hem kendinin hem de karşındaki kişinin hasar maliyetlerini kolaylıkla karşılar, olası tatsızlıkların hiçbirini yaşamazsın.

Arabanı sev, kaskonu yaptır, kendini koru!

Kasko yaptırmanın, bu yıpratıcı süreçlerden korunmanın dışında kuşkusuz birçok faydasını daha yaşayacaksın. Aracını güvenilir park yerleri olmayan bir sokakta gönül rahatlığı ile bırakabilmenin keyfini çıkaracak, gece “Arabama bir şey oldu mu?” diye diken üstünde uyumayacaksın. Arabanı arkadaşına ödünç verdiğinde yollarını gözlemeyecek, yangın, sel, fırtına gibi doğal afetlerde aracının başına gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olacaksın.

Onlar yanlış biliyor: Kasko hesaplama bir tık uzağında!

Kasko hesaplamanın uzun ve zorlu bir aşama olduğunu, doğru sigorta şirketini bulamayacağını söyleyenlerin seni korkutmasına izin verme! Onlar henüz UniKasko ile tanışmamış, aracına geleneksel sigorta şirketlerinde kasko yaptırmış, hepsi bu!

Aracına kasko yaptırmanın yeni nesil çözümü UniKasko ile kasko sorgulama sana bir internet sitesi kadar yakın! https://www.unicosigorta.com.tr/unikasko adresinde dilediğin zaman başlayıp dilediğin zaman iptal edebileceğin, kullandıkça ödeyeceğin kasko bedelin birkaç tıkla hesaplanıveriyor.

Riskleri paylaşmak için UniKasko yanında!

Evet yolun başındasın! Arabanla hem çok güzel zaman geçirip, unutulmaz anılar biriktireceksin hem de istemediğin riskler alıp, bazen bu risklerin sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksın. Bu riskleri paylaşmak için güvenilir bir yol arkadaşı aradığında ise seni bekleyen yeni nesil kasko ile hem aylık ödeme yapacaksın hem de UniKasko ile istediğin teminatları kaskona dahil ederek ihtiyacın olmayan teminat yüklerini ödemeyeceksin. Hadi şimdi sen de UniKasko’ya gel, sana en uygun teklifi al, arabayı kullanırken omuzlarına hissettiğin kaygıyı yavaşça yere bırak!